European Armwrestling Championships 2003 - Germany

Womens Junior Left Hand 45 Kg
1. Solieva, Renata (RUS) 10 Pts
2. Bezdetko, Tatyana (RUS) 7 Pts
3. Tóthova, Katarina (SVK) 5 Pts
4. Kanska, Veronika (CZE) 4 Pts
 
Womens Junior Right Hand 45 Kg
1. Solieva, Renata (RUS) 10 Pts
2. Tóthova, Katarina (SVK) 7 Pts
3. Bezdetko, Tatyana (RUS) 5 Pts
4. Kanska, Veronika (CZE) 4 Pts
 
Womens Junior Left Hand 49 Kg
1. Albegova, Diana (RUS) 10 Pts
2. Bychkova, Tatyana (RUS) 7 Pts
3. Babych, Nataliya (UKR) 5 Pts
4. Bartkevica, Renate (LAT) 4 Pts
 
Womens Junior Right Hand 49 Kg
1. Albegova, Diana (RUS) 10 Pts
2. Babych, Nataliya (UKR) 7 Pts
3. Bychkova, Tatyana (RUS) 5 Pts
4. Bartkevica, Renate (LAT) 4 Pts
 
Womens Junior Left Hand 54 Kg
1. Makeeva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Kudinovaite, Inga (LIT) 7 Pts
3. Mihokova, Stanislava (SVK) 5 Pts
4. Zaklicka, Walentyna (POL) 4 Pts
5. Gabale, Inga (LAT) 3 Pts
6. Melezinkova, Jana (CZE) 2 Pts
 
Womens Junior Right Hand 54 Kg
1. Makeeva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Kudinovaite, Inga (LIT) 7 Pts
3. Zaklicka, Walentyna (POL) 5 Pts
4. Melezinkova, Jana (CZE) 4 Pts
5. Mihokova, Stanislava (SVK) 3 Pts
6. Gabale, Inga (LAT) 2 Pts
 
Womens Junior Left Hand 60 Kg
1. Tsakoeva, Olesya (RUS) 10 Pts
2. Shutova, Mariya (RUS) 7 Pts
3. Yalginkaya, Seval (TUR) 5 Pts
4. Nilsson, Sandra (SWE) 4 Pts
5. Svobodova, Zuzana (CZE) 3 Pts
 
Womens Junior Right Hand 60 Kg
1. Tsakoeva, Olesya (RUS) 10 Pts
2. Yalginkaya, Seval (TUR) 7 Pts
3. Shutova, Mariya (RUS) 5 Pts
4. Nilsson, Sandra (SWE) 4 Pts
5. Svobodova, Zuzana (CZE) 3 Pts
 
Womens Junior Left Hand 67 Kg
1. Yildirim, Zekiye (TUR) 10 Pts
2. Kozaeva, Albina (RUS) 7 Pts
3. Tomsone, Linda (LAT) 5 Pts
4. Zdenkova, Veronika (CZE) 4 Pts
5. Motzfeldt, Nathalie (NOR) 3 Pts
6. Zdenkova, Radka (CZE) 2 Pts
 
Womens Junior Right Hand 67 Kg
1. Yildirim, Zekiye (TUR) 10 Pts
2. Motzfeldt, Nathalie (NOR) 7 Pts
3. Kozaeva, Albina (RUS) 5 Pts
4. Zdenkova, Radka (CZE) 4 Pts
5. Tomsone, Linda (LAT) 3 Pts
6. Zdenkova, Veronika (CZE) 2 Pts
 
Womens Junior Left Hand 67+ Kg
1. Vaitkute, Egle (LIT) 10 Pts
2. Cingule, Zanna (LAT) 7 Pts
3. kabova, Markéta (CZE) 5 Pts
4. Higson, Dawn (GBR) 4 Pts
5. Enaldieva, Anjela (RUS) 3 Pts
6. Reber, Miriam (SUI) 2 Pts
 
Womens Junior Right Hand 67+ Kg
1. Enaldieva, Anjela (RUS) 10 Pts
2. Vaitkute, Egle (LIT) 7 Pts
3. Cingule, Zanna (LAT) 5 Pts
4. kabova, Markéta (CZE) 4 Pts
5. Lindegren, Ki (SWE) 3 Pts
6. Higson, Dawn (GBR) 2 Pts
7. Reber, Miriam (SUI) 0 Pts
 
Mens Junior Left Hand 48 Kg
1. Marutyan, Bagrat (RUS) 10 Pts
2. Tóth, Tibor (SVK) 7 Pts
3. Farka, Martin (CZE) 5 Pts
 
Mens Junior Right Hand 48 Kg
1. Marutyan, Bagrat (RUS) 10 Pts
2. Tóth, Tibor (SVK) 7 Pts
3. Farka, Martin (CZE) 5 Pts
 
Mens Junior Left Hand 52 Kg
1. Turkov, Denis (RUS) 10 Pts
2. Mutikainen, Veli-Mati (FIN) 7 Pts
3. Podhaynov, Roman (UKR) 5 Pts
4. Pancerovas, Donatas (LIT) 4 Pts
 
Mens Junior Right Hand 52 Kg
1. Turkov, Denis (RUS) 10 Pts
2. Podhaynov, Roman (UKR) 7 Pts
3. Mutikainen, Veli-Mati (FIN) 5 Pts
4. Pancerovas, Donatas (LIT) 4 Pts
 
Mens Junior Left Hand 57 Kg
1. Gadzhiev, Seimur (RUS) 10 Pts
2. Makarenko, Oleg (BLR) 7 Pts
3. Khamidullin, Rozali (RUS) 5 Pts
4. Zarovs, Edgars (LAT) 4 Pts
5. Persson, Lars (SWE) 3 Pts
 
Mens Junior Right Hand 57 Kg
1. Khamidullin, Rozali (RUS) 10 Pts
2. Gadzhiev, Seimur (RUS) 7 Pts
3. Makarenko, Oleg (BLR) 5 Pts
4. Zarovs, Edgars (LAT) 4 Pts
5. Persson, Lars (SWE) 3 Pts
 
Mens Junior Left Hand 63 Kg
1. Koposev, Vitaliy (UKR) 10 Pts
2. Uzdenov, Umar (RUS) 7 Pts
3. Jagnesak, Lubomir (SVK) 5 Pts
4. Dzhadtoev, Timur (RUS) 4 Pts
5. Maa, Michal (SVK) 3 Pts
6. Jonsson, Andreas (SWE) 2 Pts
7. Miro, Milan (CZE) 0 Pts
8. Svoboda, Petr (CZE) 0 Pts
9. Pinchuk, Aleksei (BLR) 0 Pts
10. Krawczuk, Konrad (POL) 0 Pts
 
Mens Junior Right Hand 63 Kg
1. Koposev, Vitaliy (UKR) 10 Pts
2. Jagnesak, Lubomir (SVK) 7 Pts
3. Dzhadtoev, Timur (RUS) 5 Pts
4. Uzdenov, Umar (RUS) 4 Pts
5. Pinchuk, Aleksei (BLR) 3 Pts
6. Jonsson, Andreas (SWE) 2 Pts
7. Miro, Milan (CZE) 0 Pts
8. Svoboda, Petr (CZE) 0 Pts
9. Maa, Michal (SVK) 0 Pts
10. Krawczuk, Konrad (POL) 0 Pts
 
Mens Junior Left Hand 70 Kg
1. Karyaev, Murat (RUS) 10 Pts
2. Eloev, Valery (RUS) 7 Pts
3. Babayev, Ruslan (UKR) 5 Pts
4. Yulev, Dimitar (BUL) 4 Pts
5. Kirianov, Vladimir (BLR) 3 Pts
6. Getalo, Alexandr (KAZ) 2 Pts
7. Molnar, Roland (SVK) 0 Pts
8. Malesa, Damian (POL) 0 Pts
9. Reimann, Maik (GER) 0 Pts
10. Kazda, Milan (CZE) 0 Pts
11. Nuhn, Sascha (GER) 0 Pts
12. Durchov, Alexander (BUL) 0 Pts
13. Slach, Jakub (CZE) 0 Pts
14. Smirnov, Konstantin (BLR) 0 Pts
 
Mens Junior Right Hand 70 Kg
1. Babayev, Ruslan (UKR) 10 Pts
2. Karyaev, Murat (RUS) 7 Pts
3. Yulev, Dimitar (BUL) 5 Pts
4. Kirianov, Vladimir (BLR) 4 Pts
5. Onanov, Grigori (RUS) 3 Pts
6. Smirnov, Konstantin (BLR) 2 Pts
7. Molnar, Roland (SVK) 0 Pts
8. Slach, Jakub (CZE) 0 Pts
9. Getalo, Alexandr (KAZ) 0 Pts
10. Reimann, Maik (GER) 0 Pts
11. Malesa, Damian (POL) 0 Pts
12. Durchov, Alexander (BUL) 0 Pts
13. Nuhn, Sascha (GER) 0 Pts
 
Mens Junior Left Hand 78 Kg
1. Volegzhanin, Vasily (RUS) 10 Pts
2. Moshkin, Konstantin (RUS) 7 Pts
3. Bebeshko, Viktor (UKR) 5 Pts
4. Mikoveak, Jozef (SVK) 4 Pts
5. Clobes, Patrick (GER) 3 Pts
6. Quiquerez, Brian (SUI) 2 Pts
7. Olofsson, Marten (SWE) 0 Pts
8. Svaeina, Radek (CZE) 0 Pts
9. Brevi, Marco (ITA) 0 Pts
 
Mens Junior Right Hand 78 Kg
1. Quiquerez, Brian (SUI) 10 Pts
2. Khadaev, Chermen (RUS) 7 Pts
3. Bebeshko, Viktor (UKR) 5 Pts
4. Volegzhanin, Vasily (RUS) 4 Pts
5. Mikoveak, Jozef (SVK) 3 Pts
6. Stezka, Rudolf (CZE) 2 Pts
7. Svaeina, Radek (CZE) 0 Pts
8. Olofsson, Marten (SWE) 0 Pts
9. Clobes, Patrick (GER) 0 Pts
10. Gattoni, Mickael (FRA) 0 Pts
11. Brevi, Marco (ITA) 0 Pts
 
Mens Junior Left Hand 78+ Kg
1. Klimenko, Artyom (RUS) 10 Pts
2. Pushkar, Andriy (UKR) 7 Pts
3. Kushlev, Nikolay (BUL) 5 Pts
4. Getalo, Konstantin (KAZ) 4 Pts
5. Mitov, Stefan (BUL) 3 Pts
6. Sonderland, Tommy (NOR) 2 Pts
7. Janota, Martin (CZE) 0 Pts
8. Komaroansky, Michal (SVK) 0 Pts
9. Marschner, Marcus (GER) 0 Pts
10. Rosza, Toma (SVK) 0 Pts
11. Eckhardt, Andreas (GER) 0 Pts
12. Leikums, Janis (LAT) 0 Pts
 
Mens Junior Right Hand 78+ Kg
1. Klimenko, Artyom (RUS) 10 Pts
2. Pushkar, Andriy (UKR) 7 Pts
3. Kushlev, Nikolay (BUL) 5 Pts
4. Janota, Martin (CZE) 4 Pts
5. Sonderland, Tommy (NOR) 3 Pts
6. Getalo, Konstantin (KAZ) 2 Pts
7. Mitov, Stefan (BUL) 0 Pts
8. Komaroansky, Michal (SVK) 0 Pts
9. Eckhardt, Andreas (GER) 0 Pts
10. Rosza, Tomas (SVK) 0 Pts
11. Marschner, Marcus (GER) 0 Pts
12. Leikums, Janis (LAT) 0 Pts
 
Womens Master Left Hand 75 Kg
1. Spatz, Petra (GER) 10 Pts
2. Enulina, Zinaida (RUS) 7 Pts
3. Onanova, Tatyana (RUS) 5 Pts
4. Malleus, Satu (FIN) 4 Pts
5. Oertig, Edith (SUI) 3 Pts
6. Himmel, Erika (GER) 2 Pts
 
Womens Master Right Hand 75 Kg
1. Spatz, Petra (GER) 10 Pts
2. Onanova, Tatyana (RUS) 7 Pts
3. Enulina, Zinaida (RUS) 5 Pts
4. Malleus, Satu (FIN) 4 Pts
5. Oertig, Edith (SUI) 3 Pts
6. Himmel, Erika (GER) 2 Pts
 
Womens Master Left Hand 75+ Kg
1. Larsson, Mie (SWE) 10 Pts
2. Kubasova, Zinaida (RUS) 7 Pts
3. Judasova, Anna (CZE) 5 Pts
4. Smironova, Elena (UZB) 4 Pts
5. Schulmeyer, Brigitte (GER) 3 Pts
 
Womens Master Right Hand 75+ Kg
1. Kubasova, Zinaida (RUS) 10 Pts
2. Smironova, Elena (UZB) 7 Pts
3. Larsson, Mie (SWE) 5 Pts
4. Judasova, Anna (CZE) 4 Pts
5. Schulmeyer, Brigitte (GER) 3 Pts
 
Mens Master Left Hand 70 Kg
1. Obukhov, Nikolai (RUS) 10 Pts
2. Kolle, Georg (GER) 7 Pts
3. Varga, Pal (HUN) 5 Pts
 
Mens Master Right Hand 70 Kg
1. Obukhov, Nikolai (RUS) 10 Pts
2. Kolle, Georg (GER) 7 Pts
3. Dzugkoev, Vitaly (FRA) 5 Pts
4. Chicheki, Jacky (FRA) 4 Pts
5. Varga, Pal (HUN) 3 Pts
 
Mens Master Left Hand 78 Kg
1. Kunnari, Pasi (FIN) 10 Pts
2. Szilagyi, Sandor (GER) 7 Pts
3. Zaitsev, Viktor (RUS) 5 Pts
4. Algirdas, Anusas (LIT) 4 Pts
5. Tatarinstev, Vladimir (RUS) 3 Pts
6. Andre, Frederic (BEL) 2 Pts
 
Mens Master Right Hand 78 Kg
1. Kunnari, Pasi (FIN) 10 Pts
2. Jozsa, Mihaly (HUN) 7 Pts
3. Zaitsev, Viktor (RUS) 5 Pts
4. Algirdas, Anusas (LIT) 4 Pts
5. Szilagyi, Sandor (GER) 3 Pts
6. Tatarinstev, Vladimir (RUS) 2 Pts
7. Andre, Frederic (BEL) 0 Pts
 
Mens Master Left Hand 86 Kg
1. Lind, Winfried (GER) 10 Pts
2. Demchuk, Oleksandr (UKR) 7 Pts
3. Svoboda, Milan (CZE) 5 Pts
4. Ivanov, Sergei (RUS) 4 Pts
5. Mednis, Valdis (LAT) 3 Pts
6. Piechowski, Janusz (POL) 2 Pts
7. Jachvliani, Joseb (GEO) 0 Pts
 
Mens Master Right Hand 86 Kg
1. Thuen, Arne (NOR) 10 Pts
2. Ivanov, Sergei (RUS) 7 Pts
3. Svoboda, Milan (CZE) 5 Pts
4. Jachvliani, Joseb (GEO) 4 Pts
5. Mednis, Valdis (LAT) 3 Pts
6. Lind, Winfried (GER) 2 Pts
7. Demchuk, Oleksandr (UKR) 0 Pts
8. Piechowski, Janusz (POL) 0 Pts
 
Mens Master Left Hand 95 Kg
1. Pancerovas, Aleksandras (LIT) 10 Pts
2. Makhotin, Gennady (RUS) 7 Pts
3. Stusek, Jaroslav (CZE) 5 Pts
4. Goloveshko, Genadi (BLR) 4 Pts
5. Sadullaev, Akhmed (RUS) 3 Pts
6. Johnson, Jonny (SWE) 2 Pts
7. Siebert, Jean Luc (FRA) 0 Pts
8. Agzamov, Mukhamedulla (KAZ) 0 Pts
9. Kravalis, Aleksandrs (LAT) 0 Pts
 
Mens Master Right Hand 95 Kg
1. Pancerovas, Aleksandras (LIT) 10 Pts
2. Sadullaev, Akhmed (RUS) 7 Pts
3. Stusek, Jaroslav (CZE) 5 Pts
4. Johnson, Jonny (SWE) 4 Pts
5. Makhotin, Gennady (RUS) 3 Pts
6. Goloveshko, Genadi (BLR) 2 Pts
7. Siebert, Jean Luc (FRA) 0 Pts
8. Agzamov, Mukhamedulla (KAZ) 0 Pts
9. Kravalis, Aleksandrs (LAT) 0 Pts
 
Mens Master Left Hand 95+ Kg
1. Biniashvili, Borys (UKR) 10 Pts
2. Kujala, Petri (FIN) 7 Pts
3. Shishkov, Igor (UZB) 5 Pts
4. Jensch, Hartmut (GER) 4 Pts
5. Faltsjo, Tomas (SWE) 3 Pts
6. Deneumostier, Willy (BEL) 2 Pts
7. Mikelionis, Vydas (LIT) 0 Pts
8. Kunz, Ludwig (GER) 0 Pts
9. Krasny, Jaroslav (CZE) 0 Pts
 
Mens Master Right Hand 95+ Kg
1. Kujala, Petri (FIN) 10 Pts
2. Biniashvili, Borys (UKR) 7 Pts
3. Shishkov, Igor (UZB) 5 Pts
4. Lanique, Alain (FRA) 4 Pts
5. Faltsjo, Tomas (SWE) 3 Pts
6. Mikelionis, Vydas (LIT) 2 Pts
7. Deneumostier, Willy (BEL) 0 Pts
8. Krasny, Jaroslav (CZE) 0 Pts
9. Jensch, Hartmut (GER) 0 Pts
10. Logvinov, Vasiliy (BLR) 0 Pts
11. Stensholt, Arnt (NOR) 0 Pts
12. Kunz, Ludwig (GER) 0 Pts
 
Womens Disabled Left Hand 75 Kg
1. Enulina, Zinaida (RUS) 10 Pts
2. Borovinskaya, Larisa (RUS) 7 Pts
3. Gunagti, Hatice (TUR) 5 Pts
 
Womens Disabled Right Hand 75 Kg
1. Enulina, Zinaida (RUS) 10 Pts
2. Borovinskaya, Larisa (RUS) 7 Pts
3. Gunagti, Hatice (TUR) 5 Pts
 
Mens Disabled Left Hand 78 Kg
1. Mamedov, Ruslan (RUS) 10 Pts
2. Yuksel, Nurettin (TUR) 7 Pts
3. Volkhovsky, Sergei (RUS) 5 Pts
4. Bozdemir, Ahmet (TUR) 4 Pts
5. Jankaskas, Saulius (LIT) 3 Pts
6. Nagy, Bendeguz (HUN) 2 Pts
7. Zinyatullin, Ruslan (RUS) 0 Pts
8. Zabojnik, Martin (CZE) 0 Pts
9. Krawczuk, Konrad (POL) 0 Pts
10. Gargurnis, Kaspars (LAT) 0 Pts
11. Haltvik, Arthur (NOR) 0 Pts
 
Mens Disabled Right Hand 78 Kg
1. Mamedov, Ruslan (RUS) 10 Pts
2. Jankaskas, Saulius (LIT) 7 Pts
3. Volkhovsky, Sergei (RUS) 5 Pts
4. Yuksel, Nurettin (TUR) 4 Pts
5. Nagy, Bendeguz (HUN) 3 Pts
6. Chicheki, Jacky (FRA) 2 Pts
7. Zabojnik, Martin (CZE) 0 Pts
8. Bozdemir, Ahmet (TUR) 0 Pts
9. Krawczuk, Konrad (POL) 0 Pts
10. Gargurnis, Kaspars (LAT) 0 Pts
11. Haltvik, Arthur (NOR) 0 Pts
 
Mens Disabled Left Hand 78+ Kg
1. Ayge, Sureyya (TUR) 10 Pts
2. Dubovsky, Igor (RUS) 7 Pts
3. Krasov, Vadym (UKR) 5 Pts
4. Makhotin, Gennady (RUS) 4 Pts
5. Panafidin, Ivan (UZB) 3 Pts
6. Biderbost, Claudio (SUI) 2 Pts
7. Alborghetti, Francesco (ITA) 0 Pts
8. Tomsons, Juris (LAT) 0 Pts
9. Slota, Kamil (SVK) 0 Pts
10. Hoppe, Eric (GER) 0 Pts
 
Mens Disabled Right Hand 78+ Kg
1. Ayge, Sureyya (TUR) 10 Pts
2. Dubovsky, Igor (RUS) 7 Pts
3. Krasov, Vadym (UKR) 5 Pts
4. Makhotin, Gennady (RUS) 4 Pts
5. Biderbost, Claudio (SUI) 3 Pts
6. Panafidin, Ivan (UZB) 2 Pts
7. Itin, Kurt (SUI) 0 Pts
8. Tomsons, Juris (LAT) 0 Pts
9. Slota, Kamil (SVK) 0 Pts
10. Alborghetti, Francesco (ITA) 0 Pts
 
Womens Senior Left Hand 49 Kg
1. Kolnikova, Daniela (CZE) 10 Pts
2. Albegova, Diana (RUS) 7 Pts
3. Pehlivan, Nuran (TUR) 5 Pts
4. Onischenko, Yana (UKR) 4 Pts
5. Tsgoeva, Valentina (RUS) 3 Pts
6. Mihokova, Viera (SVK) 2 Pts
7. Babych, Nataliya (UKR) 0 Pts
8. Johannessen, Elin (NOR) 0 Pts
 
Womens Senior Right Hand 49 Kg
1. Albegova, Diana (RUS) 10 Pts
2. Onischenko, Yana (UKR) 7 Pts
3. Tsgoeva, Valentina (RUS) 5 Pts
4. Kolnikova, Daniela (CZE) 4 Pts
5. Pehlivan, Nuran (TUR) 3 Pts
6. Mihokova, Viera (SVK) 2 Pts
7. Babych, Nataliya (UKR) 0 Pts
8. Johannessen, Elin (NOR) 0 Pts
 
Womens Senior Left Hand 54 Kg
1. Skoryk, Olena (UKR) 10 Pts
2. Bagaeva, Valina (RUS) 7 Pts
3. Ilyushyna, Viktoriya (UKR) 5 Pts
4. Kudinovaite, Inga (LIT) 4 Pts
5. Bonkova, Veronika (BUL) 3 Pts
6. Malleus, Satu (FIN) 2 Pts
7. Khamidulina, Enzhe (RUS) 0 Pts
8. Laukova, Jana (SVK) 0 Pts
9. Hani, Mirjam (SUI) 0 Pts
10. Jagla, Simone (GER) 0 Pts
11. Franz, Claudia (GER) 0 Pts
12. Pedoglia, Monica (ITA) 0 Pts
 
Womens Senior Right Hand 54 Kg
1. Bagaeva, Valina (RUS) 10 Pts
2. Bonkova, Veronika (BUL) 7 Pts
3. Skoryk, Olena (UKR) 5 Pts
4. Ilyushyna, Viktoriya (UKR) 4 Pts
5. Khamidulina, Enzhe (RUS) 3 Pts
6. Laukova, Jana (SVK) 2 Pts
7. Kudinovaite, Inga (LIT) 0 Pts
8. Malleus, Satu (FIN) 0 Pts
9. Lang, Conny (GER) 0 Pts
10. Pedoglia, Monica (ITA) 0 Pts
11. Hani, Mirjam (SUI) 0 Pts
12. Jagla, Simone (GER) 0 Pts
 
Womens Senior Left Hand 60 Kg
1. Busaite, Sandra (LIT) 10 Pts
2. Reva, Polina (RUS) 7 Pts
3. Zvyagintseva, Iryna (UKR) 5 Pts
4. Matejova, Dana (SVK) 4 Pts
5. Israilova, Karlygash (KAZ) 3 Pts
6. Kochieva, Elena (RUS) 2 Pts
7. Yalcinkaya, Seval (TUR) 0 Pts
8. Bergstrom, Malin (SWE) 0 Pts
9. Karaptan, Olena (UKR) 0 Pts
10. Kaoova, Lucie (CZE) 0 Pts
11. Mikitova, Natalia (LAT) 0 Pts
12. Zieger, Brigit (GER) 0 Pts
13. Fauchere, Sarah (SUI) 0 Pts
14. Hutakova, Miroslava (CZE) 0 Pts
15. Isch, Tanja (SUI) 0 Pts
 
Womens Senior Right Hand 60 Kg
1. Reva, Polina (RUS) 10 Pts
2. Zvyagintseva, Iryna (UKR) 7 Pts
3. Bergstrom, Malin (SWE) 5 Pts
4. Busaite, Sandra (LIT) 4 Pts
5. Matejova, Dana (SVK) 3 Pts
6. Kochieva, Elena (RUS) 2 Pts
7. Israilova, Karlygash (KAZ) 0 Pts
8. Kaoova, Lucie (CZE) 0 Pts
9. Mikitova, Natalia (LAT) 0 Pts
10. Zeiger, Brigit (GER) 0 Pts
11. Yalcinkaya, Seval (TUR) 0 Pts
12. Hutakova, Miroslava (CZE) 0 Pts
13. Isch, Tanja (SUI) 0 Pts
14. Siryk, Tatyana (UKR) 0 Pts
15. Fauchere, Sarah (SUI) 0 Pts
 
Womens Senior Left Hand 67 Kg
1. Shestakova, Liodmila (BLR) 10 Pts
2. Krasna, Vira (CZE) 7 Pts
3. Truskalova, Natalya (UKR) 5 Pts
4. Enaldieva, Regina (RUS) 4 Pts
5. Andersson, Heidi (SWE) 3 Pts
6. Fedotova, Olga (RUS) 2 Pts
7. Yldirim, Zekiye (TUR) 0 Pts
8. Siren, Sari (FIN) 0 Pts
9. Poimanskaja, Miroslava (LIT) 0 Pts
10. Baranger, Nathalie (FRA) 0 Pts
11. Vik, Elisabeth (NOR) 0 Pts
12. Siryk, Tatyana (UKR) 0 Pts
13. Riske, Andrea (GER) 0 Pts
 
Womens Senior Right Hand 67 Kg
1. Enaldieva, Regina (RUS) 10 Pts
2. Gavrilova, Olga (RUS) 7 Pts
3. Andersson, Heidi (SWE) 5 Pts
4. Truskalova, Natalya (UKR) 4 Pts
5. Owen, Sue (GBR) 3 Pts
6. Shestakova, Liodmila (BLR) 2 Pts
7. Karaptan, Olena (UKR) 0 Pts
8. Riske, Andrea (GER) 0 Pts
9. Krasna, Vira (CZE) 0 Pts
10. Siren, Sari (FIN) 0 Pts
11. Baranger, Nathalie (FRA) 0 Pts
12. Poimanskaja, Miroslava (LIT) 0 Pts
13. Yldirim, Zekiye (TUR) 0 Pts
14. Vik, Elisabeth (NOR) 0 Pts
 
Womens Senior Left Hand 75 Kg
1. Vaitkute, Egle (LIT) 10 Pts
2. Akhmedgareeva, Sofia (RUS) 7 Pts
3. Enaldieva, Anjela (RUS) 5 Pts
4. Slovakova, Monika (CZE) 4 Pts
5. Troxler, Stefanie (SUI) 3 Pts
6. Smirnova, Margarita (BLR) 2 Pts
7. Noskova, Gabriela (CZE) 0 Pts
8. Tahtinen, Tarja (FIN) 0 Pts
9. Kostyrova, Mariya (UKR) 0 Pts
10. Killmaier, Tanja (GER) 0 Pts
11. Busa, Lolita (LAT) 0 Pts
12. Oertig, Edith (SUI) 0 Pts
 
Womens Senior Right Hand 75 Kg
1. Akhmedgareeva, Sofia (RUS) 10 Pts
2. Noskova, Gabriela (CZE) 7 Pts
3. Smirnova, Margarita (BLR) 5 Pts
4. Tahtinen, Tarja (FIN) 4 Pts
5. Vaitkute, Egle (LIT) 3 Pts
6. Enaldieva, Anjela (RUS) 2 Pts
7. Slovakova, Monika (CZE) 0 Pts
8. Kattstrom, Camilla (GER) 0 Pts
9. Oertig, Edith (SUI) 0 Pts
10. Busa, Lolita (LAT) 0 Pts
11. Troxler, Stefanie (SUI) 0 Pts
12. Kostyrova, Mariya (UKR) 0 Pts
13. Killmaier, Tanja (GER) 0 Pts
 
Womens Senior Left Hand 75+ Kg
1. Bzarova, Zarina (RUS) 10 Pts
2. Khamidullina, Liliya (RUS) 7 Pts
3. Gonul, Nurcihan (TUR) 5 Pts
4. Brevi, Annarella (ITA) 4 Pts
5. Cingule, Zanna (LAT) 3 Pts
6. Sirenius, Mia (FIN) 2 Pts
7. Lamote, Muriel (BEL) 0 Pts
8. Higson, Dawn (GBR) 0 Pts
9. Berke, Visa (LAT) 0 Pts
 
Womens Senior Right Hand 75+ Kg
1. Skaeva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Khamidullina, Liliya (RUS) 7 Pts
3. Lamote, Muriel (BEL) 5 Pts
4. Gonul, Nurcihan (TUR) 4 Pts
5. Sirenius, Mia (FIN) 3 Pts
6. Brevi, Annarella (ITA) 2 Pts
7. Cingule, Zanna (LAT) 0 Pts
8. Higson, Dawn (GBR) 0 Pts
9. Berke, Visa (LAT) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 52 Kg
1. Bezkorovayniy, Dmytro (UKR) 10 Pts
2. Turkov, Denis (RUS) 7 Pts
3. Scherrer, Andy (SUI) 5 Pts
4. Mutikainen, Veli-Mati (FIN) 4 Pts
5. Podhaynov, Roman (UKR) 3 Pts
6. KIassymghanov, Nurlan (KAZ) 2 Pts
 
Mens Senior Right Hand 52 Kg
1. Bezkorovayniy, Dmytro (UKR) 10 Pts
2. Turkov, Denis (RUS) 7 Pts
3. KIassymghanov, Nurlan (KAZ) 5 Pts
4. Scherrer, Andy (SUI) 4 Pts
5. Podhaynov, Roman (UKR) 3 Pts
6. Gambirasio, Fabrizio (ITA) 2 Pts
7. Mutikainen, Veli-Mati (FIN) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 57 Kg
1. Portela, Ivan (ESP) 10 Pts
2. Abramov, Radion (BLR) 7 Pts
3. Serokhvostov, Artem (KAZ) 5 Pts
4. Magomedov, Tagir (RUS) 4 Pts
5. Balandin, Oleksandr (UKR) 3 Pts
6. Djussupov, Mamed (KAZ) 2 Pts
7. Yli-Ketela, Antti-Jaakko (FIN) 0 Pts
8. Pretsnashvili, Alex (GEO) 0 Pts
9. Starozhilov, Igor (RUS) 0 Pts
10. Golovanov, Vitaliy (UKR) 0 Pts
11. Helin, Ari (FIN) 0 Pts
12. Trybus, Radoslaw (POL) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 57 Kg
1. Portela, Ivan (ESP) 10 Pts
2. Pretsnashvili, Alex (GEO) 7 Pts
3. Nikitchenko, Sergei (RUS) 5 Pts
4. Magomedov, Tagir (RUS) 4 Pts
5. Abramov, Radion (BLR) 3 Pts
6. Djussupov, Mamed (KAZ) 2 Pts
7. Eilertsen, David (NOR) 0 Pts
8. Yli-Ketela, Antti-Jaakko (FIN) 0 Pts
9. Serokhvostov, Artem (KAZ) 0 Pts
10. Golovanov, Vitaliy (UKR) 0 Pts
11. Trybus, Radoslaw (POL) 0 Pts
12. Perssonn, Lars (SWE) 0 Pts
13. Balandin, Oleksandr (UKR) 0 Pts
14. Helin, Ari (FIN) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 63 Kg
1. Belynskiy, Andriy (UKR) 10 Pts
2. Rabadanov, Ramazan (GEO) 7 Pts
3. Gobozov, Gocha (RUS) 5 Pts
4. Saaranluoma, Topi (FIN) 4 Pts
5. Sidorychev, Alexander (RUS) 3 Pts
6. Tammi, Janne (FIN) 2 Pts
7. Yurchenko, Dmitry (KAZ) 0 Pts
8. Bobrovich, Valiantin (BLR) 0 Pts
9. Rey, Christophe (FRA) 0 Pts
10. Aliyev, Akhmed (KAZ) 0 Pts
11. Sumak, Pavel (BLR) 0 Pts
12. Koposev, Vitaliy (UKR) 0 Pts
13. Wafler, Thomas (SUI) 0 Pts
14. Krefting, Andreas (GER) 0 Pts
15. Korosi, Tibor (HUN) 0 Pts
16. Dimitrov, Valery (BUL) 0 Pts
17. Segovia, Victor (ESP) 0 Pts
18. Kazakhashvili, David (GEO) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 63 Kg
1. Gobozov, Gocha (RUS) 10 Pts
2. Saaranluoma, Topi (FIN) 7 Pts
3. Skydan, Vadym (UKR) 5 Pts
4. Bobrovich, Valiantin (BLR) 4 Pts
5. Villar, Lorenzo (ESP) 3 Pts
6. Belynskiy, Andriy (UKR) 2 Pts
7. Yurchenko, Dmitry (KAZ) 0 Pts
8. Wafler, Thomas (SUI) 0 Pts
9. Aliyev, Akhmed (KAZ) 0 Pts
10. Sidorychev, Alexander (RUS) 0 Pts
11. Segovia, Victor (ESP) 0 Pts
12. Rabadanov, Ramazan (GEO) 0 Pts
13. Tammi, Janne (FIN) 0 Pts
14. Jonsson, Andreas (SWE) 0 Pts
15. Korosi, Tibor (HUN) 0 Pts
16. Sumak, Pavel (BLR) 0 Pts
17. Rey, Christophe (FRA) 0 Pts
18. Kazakhashvili, David (GEO) 0 Pts
19. Dimitrov, Valery (BUL) 0 Pts
20. Krefting, Andreas (GER) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 70 Kg
1. Terzi, Engin (TUR) 10 Pts
2. Getiashvili, Jaba (GEO) 7 Pts
3. Salikhov, Nariman (RUS) 5 Pts
4. Khvedelidze, Malkhaz (GEO) 4 Pts
5. Iskandorov, Kazimir (RUS) 3 Pts
6. Marenkov, Stanislav (KAZ) 2 Pts
7. Escriva, Frederic (FRA) 0 Pts
8. Amolins, Janis (LAT) 0 Pts
9. Kollarovics, Laszlo (HUN) 0 Pts
10. Skydan, Vadym (UKR) 0 Pts
11. Maly, Pavel (BLR) 0 Pts
12. Babayev, Ruslan (UKR) 0 Pts
13. Farka, Martin (CZE) 0 Pts
14. Zeiger, Peter (GER) 0 Pts
15. Gildil, Haydar (TUR) 0 Pts
16. Bambov, Plamen (BUL) 0 Pts
17. Garcia, Andreas (GER) 0 Pts
18. Getalo, Sergey (KAZ) 0 Pts
19. Huppin, Stefan (SUI) 0 Pts
20. Durchov, Alexandar (BUL) 0 Pts
21. Jankauskas, Saulius (LIT) 0 Pts
22. Varga, Robert (HUN) 0 Pts
23. Simanovich, Searhei (BLR) 0 Pts
24. Norov, Jamal (UZB) 0 Pts
25. Revhaug, Arne Ingar (NOR) 0 Pts
26. Mikkola, Timo (FIN) 0 Pts
27. Back, Staffan (SWE) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 70 Kg
1. Babayev, Ruslan (UKR) 10 Pts
2. Salikhov, Nariman (RUS) 7 Pts
3. Terzi, Engin (TUR) 5 Pts
4. Khvedelidze, Malkhaz (GEO) 4 Pts
5. Escriva, Frederic (FRA) 3 Pts
6. Simanovich, Searhei (BLR) 2 Pts
7. Marenkov, Stanislav (KAZ) 0 Pts
8. Gildil, Haydar (TUR) 0 Pts
9. Amolins, Janis (LAT) 0 Pts
10. Getiashvili, Jaba (GEO) 0 Pts
11. Mikkola, Timo (FIN) 0 Pts
12. Iskandorov, Kazimir (RUS) 0 Pts
13. Smotrov, Valery (BLR) 0 Pts
14. Getalo, Sergey (KAZ) 0 Pts
15. Weiss, Udo (GER) 0 Pts
16. Huppin, Stefan (SUI) 0 Pts
17. Pahkala, Jarkko (FIN) 0 Pts
18. Jankauskas, Saulius (LIT) 0 Pts
19. Hadji, Ibrahim (FRA) 0 Pts
20. Kollarovics, Laszlo (HUN) 0 Pts
21. Norov, Jamal (UZB) 0 Pts
22. Durchov, Alexandar (BUL) 0 Pts
23. Revhaug, Arne Ingar (NOR) 0 Pts
24. Varga, Robert (HUN) 0 Pts
25. Carabelli, Lorenzo (ITA) 0 Pts
26. Bambov, Plamen (BUL) 0 Pts
27. Zeiger, Peter (GER) 0 Pts
28. Farka, Martin (CZE) 0 Pts
29. Johannessen, Kenneth (NOR) 0 Pts
30. Back, Staffan (SWE) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 78 Kg
1. Tsakhilov, Taimuraz (RUS) 10 Pts
2. Khubulov, Bondo (RUS) 7 Pts
3. Babayev, Rustam (UKR) 5 Pts
4. Matskevich, Oleg (BLR) 4 Pts
5. Basaran, Tuncay (TUR) 3 Pts
6. Getalo, Yevgeniy (KAZ) 2 Pts
7. Malek, Rastislav (SVK) 0 Pts
8. Humard, Pascal (SUI) 0 Pts
9. Gazzetto, Nicola (ITA) 0 Pts
10. Onder, Dursun (TUR) 0 Pts
11. Riske, Andre (GER) 0 Pts
12. Farka, Toma (CZE) 0 Pts
13. Malakhov, Andrey (KAZ) 0 Pts
14. Chmielewski, Zbigniew (POL) 0 Pts
15. Tatarenko, Vadim (BLR) 0 Pts
16. Torper, Roy-Vidar (NOR) 0 Pts
17. Kunnari, Pasi (FIN) 0 Pts
18. Svaeina, Robin (CZE) 0 Pts
19. Gyulai, Szilveszter (HUN) 0 Pts
20. Hammarstrom, Jonas (SWE) 0 Pts
21. Kornek, Robert (GER) 0 Pts
22. Budzowski, Rafal (POL) 0 Pts
23. Andersson, Torbjorn (SWE) 0 Pts
24. Heuse, Olivier (BEL) 0 Pts
25. Girard, Pascal (SUI) 0 Pts
26. Ãalak, Marian (SVK) 0 Pts
27. Del Olmo, Carlos (ESP) 0 Pts
28. Yulev, Dimitar (BUL) 0 Pts
29. Schivalocchi, Nicola (ITA) 0 Pts
30. Uusitalo, Kristian (FIN) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 78 Kg
1. Babayev, Rustam (UKR) 10 Pts
2. Tsakhilov, Taimuraz (RUS) 7 Pts
3. Khubulov, Bondo (RUS) 5 Pts
4. Humard, Pascal (SUI) 4 Pts
5. Shoshiashvili, Arsen (GEO) 3 Pts
6. Dalak, Marian (SVK) 2 Pts
7. Onder, Dursun (TUR) 0 Pts
8. Kbilashvili, Vano (GEO) 0 Pts
9. Getalo, Yevgeniy (KAZ) 0 Pts
10. Malakhov, Andrey (KAZ) 0 Pts
11. Gazzetto, Nicola (ITA) 0 Pts
12. Girard, Pascal (SUI) 0 Pts
13. Basaran, Tuncay (TUR) 0 Pts
14. Farka, Toma (CZE) 0 Pts
15. Schivalocchi, Nicola (ITA) 0 Pts
16. Tatarenko, Vadim (BLR) 0 Pts
17. Kunnari, Pasi (FIN) 0 Pts
18. Svaeina, Robin (CZE) 0 Pts
19. Andersson, Torbjorn (SWE) 0 Pts
20. Gyulai, Szilveszter (HUN) 0 Pts
21. Kornek, Robert (GER) 0 Pts
22. Budzowski, Rafal (POL) 0 Pts
23. Del Olmo, Carlos (ESP) 0 Pts
24. Hammarstrom, Jonas (SWE) 0 Pts
25. Ruman, Martin (SVK) 0 Pts
26. Chmielewski, Zbigniew (POL) 0 Pts
27. Torper, Roy-Vidar (NOR) 0 Pts
28. Uusitalo, Kristian (FIN) 0 Pts
29. Heuse, Olivier (BEL) 0 Pts
30. Riske, Andre (GER) 0 Pts
31. Andre, Frederic (BEL) 0 Pts
32. Yulev, Dimitar (BUL) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 86 Kg
1. Nikonov, Dmitry (UKR) 10 Pts
2. Bondaruk, Hrihoriy (UKR) 7 Pts
3. Dobrovie, Radoslav (SVK) 5 Pts
4. Myhaylovsky, Vladimir (BLR) 4 Pts
5. Guatta, Cristian (ITA) 3 Pts
6. Sergel, Searhei (BLR) 2 Pts
7. Korkiakangas, Teijo (FIN) 0 Pts
8. Antonovics, Raimonds (LAT) 0 Pts
9. Eldarov, Abdulla (RUS) 0 Pts
10. Pickup, Neil (GBR) 0 Pts
11. Proprenter, Sigi (AUT) 0 Pts
12. Stronen, Are (NOR) 0 Pts
13. Schneider, Kimon (SUI) 0 Pts
14. Glaz, Igor (KAZ) 0 Pts
15. Svaeina, Rosa (CZE) 0 Pts
16. Kiss, Toma (SVK) 0 Pts
17. Birkeland, Oyvind (NOR) 0 Pts
18. Edel, Achim (GER) 0 Pts
19. Kelemen, Laszlo (HUN) 0 Pts
20. Nozadze, Roin (GEO) 0 Pts
21. Torster, Vilnis (LAT) 0 Pts
22. Kuhfuss, Jurgen (GER) 0 Pts
23. eda, Jiøi (CZE) 0 Pts
24. Kalvys, Edgaras (LIT) 0 Pts
25. Lauko, Richard (HUN) 0 Pts
26. Issa, Aliyev (KAZ) 0 Pts
27. Lindholm, Johnny (SWE) 0 Pts
28. Kaziev, Shurumbi (RUS) 0 Pts
29. Mock, Michel (FRA) 0 Pts
30. Zemp, Michel (SUI) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 86 Kg
1. Eldarov, Abdulla (RUS) 10 Pts
2. Nikonov, Dmitry (UKR) 7 Pts
3. Bondaruk, Hrihoriy (UKR) 5 Pts
4. Pickup, Neil (GBR) 4 Pts
5. Kaziev, Shurumbi (RUS) 3 Pts
6. Myhaylovsky, Vladimir (BLR) 2 Pts
7. Usta, Omer (TUR) 0 Pts
8. Schneider, Kimon (SUI) 0 Pts
9. Guatta, Cristian (ITA) 0 Pts
10. Kuhfuss, Jurgen (GER) 0 Pts
11. Svaeina, Rosa (CZE) 0 Pts
12. Kalvys, Edgaras (LIT) 0 Pts
13. Edel, Achim (GER) 0 Pts
14. Lindholm, Johnny (SWE) 0 Pts
15. Glaz, Igor (KAZ) 0 Pts
16. Thuen, Arne (NOR) 0 Pts
17. Korkiakangas, Teijo (FIN) 0 Pts
18. Zajvald, Boris (SVK) 0 Pts
19. Sergel, Searhei (BLR) 0 Pts
20. Torster, Vilnis (LAT) 0 Pts
21. Zemp, Michel (SUI) 0 Pts
22. Minell, Charlie (SWE) 0 Pts
23. Stronen, Are (NOR) 0 Pts
24. Proprenter, Sigi (AUT) 0 Pts
25. Smeers, Jean-Michel (BEL) 0 Pts
26. Antonovics, Raimonds (LAT) 0 Pts
27. Kelemen, Laszlo (HUN) 0 Pts
28. Mock, Michel (FRA) 0 Pts
29. Dobrovie, Radoslav (SVK) 0 Pts
30. Eda, Jiøi (CZE) 0 Pts
31. Issa, Aliyev (KAZ) 0 Pts
32. Nozadze, Roin (GEO) 0 Pts
33. Stagl, Attila (HUN) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 95 Kg
1. Ivakin, Taras (UKR) 10 Pts
2. Germanus, Jan (SVK) 7 Pts
3. Ivanov, Sergiy (UKR) 5 Pts
4. Tomsons, Normunds (LAT) 4 Pts
5. Kozaev, Aslan (RUS) 3 Pts
6. Lindholm, Johan (SWE) 2 Pts
7. Khramtsov, Eduard (RUS) 0 Pts
8. Biely, Silvan (SUI) 0 Pts
9. Hlubik, Samuel (SVK) 0 Pts
10. Schneider, Gregory (FRA) 0 Pts
11. Studénka, Ale (CZE) 0 Pts
12. Metka, Stefan (GER) 0 Pts
13. Olcay, Tung (TUR) 0 Pts
14. Glowinski, Artur (POL) 0 Pts
15. Turcsanyi, Ferenc (HUN) 0 Pts
16. Moravec, Petr (CZE) 0 Pts
17. Naegel, Jean Georges (FRA) 0 Pts
18. Maiden, Paul (GBR) 0 Pts
19. Buhler, Ueli (SUI) 0 Pts
20. Kalejs, Maris (LAT) 0 Pts
21. Varkentin, Alexandr (KAZ) 0 Pts
22. Rodland, Sindre (NOR) 0 Pts
23. Hammerschmidt, Dirk (GER) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 95 Kg
1. Ivakin, Taras (UKR) 10 Pts
2. Kozaev, Aslan (RUS) 7 Pts
3. Lindholm, Johan (SWE) 5 Pts
4. Maiden, Paul (GBR) 4 Pts
5. Rudenko, Taras (RUS) 3 Pts
6. Tomsons, Normunds (LAT) 2 Pts
7. Kreft, Marcin (POL) 0 Pts
8. Biely, Silvan (SUI) 0 Pts
9. Hlubik, Samuel (SVK) 0 Pts
10. Turcsanyi, Ferenc (HUN) 0 Pts
11. Glowinski, Artur (POL) 0 Pts
12. Ivanov, Sergiy (UKR) 0 Pts
13. Olcay, Tung (TUR) 0 Pts
14. Studénka, Aleh (CZE) 0 Pts
15. Rodland, Sindre (NOR) 0 Pts
16. Schneider, Gregory (FRA) 0 Pts
17. Naegel, Jean Georges (FRA) 0 Pts
18. Metka, Stefan (GER) 0 Pts
19. Varkentin, Alexandr (KAZ) 0 Pts
20. Moravec, Petr (CZE) 0 Pts
21. Zangger, Martin (SUI) 0 Pts
22. Kalejs, Maris (LAT) 0 Pts
23. Germanus, Jan (SVK) 0 Pts
24. Hammerschmidt, Dirk (GER) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 105 Kg
1. Ibragimov, Ibragim (RUS) 10 Pts
2. Semerenko, Oleksiy (UKR) 7 Pts
3. Litovtsev, Yevhen (UKR) 5 Pts
4. Garcia Damian, Jose (ESP) 4 Pts
5. Schenker, Dirk (GER) 3 Pts
6. Orashvili, Zviad (GEO) 2 Pts
7. Csabai, Attila (HUN) 0 Pts
8. Sonderland, Sigbjorn (NOR) 0 Pts
9. Rorbakken, Lars (NOR) 0 Pts
10. Evtyhovich, Boris (BLR) 0 Pts
11. Akkaya, Eyup (TUR) 0 Pts
12. Bibers, Ivars (LAT) 0 Pts
13. Schranz, Helge (GER) 0 Pts
14. Kooaøik, Antonin (CZE) 0 Pts
15. Simsek, Doan (SUI) 0 Pts
16. Duez, Patrick (FRA) 0 Pts
17. Biderbost, Claudio (SUI) 0 Pts
18. Kiss, Jozsef (HUN) 0 Pts
19. Kushlev, Nikolay (BUL) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 105 Kg
1. Ibragimov, Ibragim (RUS) 10 Pts
2. Semerenko, Oleksiy (UKR) 7 Pts
3. Morozov, Mykhaylo (UKR) 5 Pts
4. Schenker, Dirk (GER) 4 Pts
5. Simsek, Doan (SUI) 3 Pts
6. Duez, Patrick (FRA) 2 Pts
7. Farkas, Janos (HUN) 0 Pts
8. Orashvili, Zviad (GEO) 0 Pts
9. Andersson, Lennart (SWE) 0 Pts
10. Garcia Damian, Jose (ESP) 0 Pts
11. Schranz, Helge (GER) 0 Pts
12. Kooaøik, Antonin (CZE) 0 Pts
13. Sonderland, Sigbjorn (NOR) 0 Pts
14. Snoeck, Gilbert (BEL) 0 Pts
15. Evtyhovich, Boris (BLR) 0 Pts
16. Csabai, Attila (HUN) 0 Pts
17. Rorbakken, Lars (NOR) 0 Pts
18. Kushlev, Nikolay (BUL) 0 Pts
19. Akkaya, Eyup (TUR) 0 Pts
20. Bibers, Ivars (LAT) 0 Pts
21. Biderbost, Claudio (SUI) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 105+ Kg
1. Tomaga, Rastilav (SVK) 10 Pts
2. Konoplitskiy, Vezdeslav (BLR) 7 Pts
3. Smisl, August (GER) 5 Pts
4. Leonov, Mykola (UKR) 4 Pts
5. Karkuzaev, Georgy (RUS) 3 Pts
6. Szabo, Csaba (HUN) 2 Pts
7. Abziauri, Merab (GEO) 0 Pts
8. Sonderland, Bjarne (NOR) 0 Pts
9. Sharkov, Andriy (UKR) 0 Pts
10. Urezov, Alexei (RUS) 0 Pts
11. Mazurenko, Igor (POL) 0 Pts
12. Bader, Roy (SUI) 0 Pts
13. Saricali, Yigit (TUR) 0 Pts
14. Romer, Hagen (GER) 0 Pts
15. Glowacki, Slawomir (POL) 0 Pts
16. Kujala, Petri (FIN) 0 Pts
17. Feher, Laszlo (HUN) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 105+ Kg
1. Voevoda, Alexei (RUS) 10 Pts
2. Karkuzaev, Georgy (RUS) 7 Pts
3. Smisl, August (GER) 5 Pts
4. Tomaga, Rastilav (SVK) 4 Pts
5. Rintapaa, Jarmo (FIN) 3 Pts
6. Bader, Roy (SUI) 2 Pts
7. Abziauri, Merab (GEO) 0 Pts
8. Szabo, Csaba (HUN) 0 Pts
9. Feher, Laszlo (HUN) 0 Pts
10. Kujala, Petri (FIN) 0 Pts
11. Sharkov, Andriy (UKR) 0 Pts
12. Saricali, Yigit (TUR) 0 Pts
13. Sonderland, Bjarne (NOR) 0 Pts
14. Buhler, Ueli (SUI) 0 Pts
15. Mazurenko, Igor (POL) 0 Pts
16. Stensholt, Arnt (NOR) 0 Pts
17. Konoplitskiy, Vezdeslav (BLR) 0 Pts
18. Romer, Hagen (GER) 0 Pts
19. Leonov, Mykola (UKR) 0 Pts
20. Glowacki, Slawomir (POL) 0 Pts